Hľadá sa najlepšie fitko v Bratislave #1 GOLEM CLUB Avion

Raz, keď sa u mňa vo fitku registroval jeden pán, povedal: ,,Zmeniť fitko, je ako zmeniť frajerku…” a ja som vtedy úplne nechápala, čo tým myslí. Na tento milý výrok som si spomenula pred pár dňami, keď som sa rozhodla neobnoviť si členstvo v mojom starom dobrom FITINN – e, ale nájsť niečo nové. 
Dlho som bola verná FITINN – u a to aj z toho dôvodu, že som tam aj brigádovala. Avšak kvôli môjmu odchodu do Francúzska moje členstvo zaniklo. Bola som si však úplne istá. že keď sa vrátim FITINN sa zase stane mojím chlebom každodenným. Ani som neuvažovala nad niečím iným až do okamihu, kým som nad všetkým nezačala premýšľať. A vyšlo mi, že potrebujem zmenu.   
Dôvodom toho, že do tohto členstva nechcem znova ísť nie je to, žeby sa mi tam nepáčilo (aj keď…. o tom neskôr) ale nevyhovuje mi ročná viazanosť. (Pravdepodobne) o 8 mesiacov končím školu a ktovie, kam ma vietor zaveje. 
 V Bratislave som iné fitko nepoznala, nič iné som nevyskúšala, pretože v prvom ročníku na VŠ, prvý rok v Bratislave, som sa na rok zaviazala hneď v prvom. Ale teraz som sa rozhodla, túto chybu napraviť. Obehnúť si aj iné fitká a vyskúšať, čo ponúka naše hlavné mesto. Neviem ako to nakoniec dopadne, ale verím, že s mojim novým fitkom budem spokojná (o čo že skončím vo FITINN – e? :D).
 Za posledné dni som vyskúšala niektoré centrá a rada by som Vám postupne o nich napísala. Často – krát čítam rôzne diskusie o tom, ktoré fitko v Bratislave je najlepšie a prečo a verím, že týmto seriálom na pokračovanie pomôžem ľuďom, ktorí nevedia, čo mesto ponúka, sú v Bratislave prvý rok alebo sa len proste nevedia rozhodnúť, čo je pre nich to najlepšie. 
Dnes som navštívila GOLEM CLUB v Avione. Prvý dojem nebol vôbec dobrý, všetko oranžové. Ja som odporca tejto farby a preto som sa v tomto fitku vôbec necítila dobre. Farba stien a strojov by nemala byť dôležitá a teraz ma zrejme väčšina tých, čo cvičia v garážových posilňovnách vysmeje, ale ja som toho názoru, keď chcete niekde tráviť množstvo času, naplno sa sústrediť len na cvičenie a ničím sa nerušiť, mali by ste si nájsť prostredie, ktoré bude lahodiť aj Vášmu oku. A to teda u mňa oranžová farba vôbec nespĺňa. 
O dostupnosti do Avionu ani nemusím hovoriť, z Mlynskej doliny mi to s jedným prestupom trvalo takmer 40 minút a to do toho nezahŕňam hľadanie Golemu v budove nákupného centra. Vzhľadom na to, že Avion je ďaleko a nezvyknem tam nakupovať, nepoznám celkom obchody a ich rozmiestnenie a preto mi to chvíľku trvalo. 
Po príchode mi moju Golem kartičku vymenili za kľúčik od skrinky, čo tiež nie je veľmi šťastné riešenie, kedže sa počas cvičenia presúvaš medzi stanovišťami a vždy si treba dávať pozor na ten maličký kľúčik. 
Ďalšie veľké mínus ( čo som si všimla vždy keď som bola v Avione) je to, že počas cvičenia na Vás pozerajú nakupujúci ľudia. Ono by to až taký problém nebol, ale horšie je to, že vidíte aj vy ich. Z bicyklov sa môžete pozrieť na to, čo dobré si dali v pekárni, či croissant alebo čerstvú bagetku so šunkou a z orbitrekov a steperov zase vidíte na kaviareň, kde si každý druhý návštevník pochutnáva na krásnych farebných koláčikoch. A potom počas Vášho intervalového bicyklovania nerozmýšľate nad tým či práve máte intenzívnu časť točenia ale nad tým, či to malé červené čo tak nejasne vidíte na čokoládovom koláčiku sú maliny alebo jahody. A to nie je vhodný výhľad pre ľudí, ktorí sa snažia koláčiky odlepiť zo svojich stehien. 
Musím uznať že jedna z mála vecí, čo sa mi tam páčila bolo to, že tam majú stroj na zakopávanie v ľahu. Čo som vo veľa fitkách v Bratislave nevidela (Čo si teraz v rýchlosti spomínam, tak vo Fitinne v Ružinove je tiež).  
Čo sa týka členstva všetkých Golemov (okrem Eurovea, tam to funguje trocha inak) funguje to tak, že si u nich založíte úplne neobmedzené členstvo. Dostanete kartičku a tú si nabíjate. Minimálny vklad je 10€ a záloha za túto kartičku sa platí 1€. Suma za cvičenie záleží od času, kedy prídete cvičiť. Najnižšia je v čase od 12:00 do 16:00 kedy je vo fitku vždy najmenej ľudí. Najdrahšie je to ráno a večer. Každý vstup do fitka je obmedzený na tri hodiny. Tiež keď prídete na skupinové cvičenie, do sauny alebo plávať, všetko sa Vám odpočítava z tejto kartičky. Pre orientáciu cena pre študentov medzi 12:00 a 16:00 je 3:30€ ale už od 16:00 do 20:00 je to 5,50€. Cena je to dosť vysoká a Golem je úplne nevhodný pred tých, ktorí chodia cvičiť napríklad dvojfázovo.

Viac informácii nájdete na stránke Golem clubu Avion TU.

Moje hodnotenie:


+

klíma
milý personál

dostupnosť
celkový vzhľad interiéru
umiestnenie v nákupnom centre
sklené steny
kardio stroje nemerajú srdcovú frekvenciu
cena

Celkové (VEĽKORYSÉ )hodnotenie: 2/5 Slovo na záver: Toto moja nová frajerka nebude 🙂

V ďalších dieloch : Golem Club Central, Body Energy Club, Hamilton Club, FITINN, FITUP, Dyana a iné 🙂

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

KONTAKT

nika@breaktherules.sk